--------------------------------------------

An scolar 2012 -2013

REZULTATE ECO OLIMPIADA - proiect organizat la nivel national

Locul II obtinut de elevul Octavian Chisoceanu, cls. a IV-a C ( prof.. Dana Enoiu)

Olimpiada de ed. civica, faza judeteana,

Locul III -  echipajul format din Andreea Adam si Carina Albu , clasa a IV -a C (prof. Dana Enoiu)


Concursul "EVALUARE IN EDUCATIE"

REZULTATE Etapa I
oct.2012

Clasa a III-a D

 

Lb.romana : Pinta Ana Maria 98 puncte

Matematica : Cirjan Teodora Gabriela 90 puncte
Pinta Ana Maria 88 puncte

 

REZULTATE Etapa a II-a
februarie, martie 2013

Lb.romana: Tanase Codrin Octavian 100 puncte
Pinta Ana Maria 99
Popa Alexandru 98
Ciornei Oana Ileana 97

Matematica: Cirjan Teodora Gabriela 100 puncte
Pinta Ana Maria 98
Tanase Codrin Octavian 87
Popa Alexandru 72

Inv. Boamfa Elena




Rezultate
Concursul "Asii Cunoasterii"

clasa a III-a D

23.02.2013

Inv. Boamfa Elena


Cirjan Teodora Gabriela 99 puncte
Pinta Ana Maria 97
Ciornei Oana Ileana 96
Angelescu Ana Maria 91
Balan Claudia 91
Ilie Lucian Alexandru 89
Tanase Codrin 88
Necula Teodora 86
Radu Rosca Teodora 86
Popa Alexandru 84
Stancu Miruna 74
Gaitan Ana Maria 72

 


REZULTATELE CONCURSULUI INTERNAŢIONAL
„CU EUROPA ... LA JOACĂ"
EUROŞCOLARUL

CLASA a-III-a D

PREMIUL I: Ilie Alexandru 100 puncte
Tănase Codrin Octavian 100puncte


PREMIUL II: Cîrjan Teodora Gabriela 96 puncte
Zaharie Tudor 95 puncte
Pinţă Ana-Maria 93 puncte
Bălan Claudia 92 puncte
Radu Roşca Teodora 92 puncte
Popa Alexandru 91 puncte

PREMIUL III: Faur Andreas 85 puncte
Taflan Ioana Denisa 84 puncte
Vereş Attila Gyorgy 84 puncte
Dănescu Liviu Dylan 83 puncte
Angelescu Ana-Maria 82 puncte
Anghelescu Melissa M. 80 puncte

MENŢIUNE : Ciornei Oana Ileana 78 puncte
Suciu Diana Amalia 77 puncte
Ungureanu Daria 77 puncte
Răhăian Cezar Georgian 74 puncte
Ciupercă Vlad Florin 72 puncte
Găitan Ana-Maria 72 puncte
Stancu Miruna 72 puncte
Giangu Flavia 71 puncte
Necula Teodora 71 puncte
Rus Ana-Maria 70 puncte

Suciu Maria Sabina 69 puncte
Tache Andra Elena 68 puncte
Birjaru Antonia A. 66 puncte
Cojanu Raluca Ioana 64 puncte


Înv. Boamfa Elena

 

----------------------------------------------

REZULTATELE CONCURSULUI INTERNAŢIONAL
„CU EUROPA ... LA JOACĂ"
EUROŞCOLARUL - 30.11.10

CLASA II A- înv. Costăchescu Lenke

PREMIUL I - 100 puncte

Budala Cristian
Calancea Razvan
Dragoiu Lidia
Munteanu Luana
Nechitelea Ana- Maria

PREMIUL II - 99- 90 puncte
Constantinescu Ruxandra
Gavrilas Matei
Stanciulescu Raul


PREMIUL  III - 89- 80 puncte
Aldea Stefan
Anghel Iarina
Baciu Theodora
Birloiu Diana
Diaconu Lucia
Lungu Raul
Mihai Raul
Mindruta Georgiana
Negoita Rares
Panainte Daria
Pirpiliu Andrei
Popa Teodora
Stan Horatiu
Tibrea Maria


MENȚIUNE 70- 79 puncte

Ticusan Mara

--------------------------------------------------

REZULTATELE CONCURSULUI INTERNAŢIONAL
„CU EUROPA ... LA JOACĂ"
EUROŞCOLARUL
-  30 NOIEMBRIE 2010

Clasa a II-a D - Inv. MÎNECUȚĂ ELISABETA
PREMIUL II:

Bogdan Ovidiu      -     94 p.
Briscoi Sebastian   -    90 p.

PREMIUL III:

Muntean  Mihai      -    83 p.

MENȚIUNE:

Nicu Cosmin          -   78 p.
Badea Maria           -  73 p.
Birișu Otilia            -  74 p.
Schmidt Sabina      - 73 p.
Petre  Vlad            - 71 p.
Roșu Beatrice         -  71p.

---------------------------------------------

Concurs national de desene, picturi si colaje

NOIEMBRIE, 2010

"TOAMNĂ, MĂNDRĂ, DARNICĂ"

CLASA a III-a B
Inv. Jitariu Dorina

Elevi participanti:

PREMIUL II
Maxim Ana
Săcuiu Alexandru
Vieriu Yasmina 

DIPLOMA DE PARTICIPARE -  Manolache Antonia
----------------------------------------
CONCURS NAŢIONAL
"O, ce veste minunată !"
Concurs de pictură, felicitări, ornamente de Crăciun
Decembrie, 2010
CLASA a III-a B
Inv. Jitariu Dorina

PREMIUL III:

Manolache Antonia
Vieriu Yasmina

MENTIUNE:

Mihail Andrei


DIPLOMA DE PARTICIPARE -
Maxim Ana

--------------------------------------------


Clasa a II-a A - Inv. VANCA RODICA

Concursulsul national

MICUL MATEMATICIAN 2010

PREMIUL I

1. BESCHEA PATRICIA -100 PUNCTE
2. CHICHERNEA DIANA
3. CURTA ANNE-MARIE
4. DEBU MATEI
5. TOMA DIANA
6. BUJOR ANDREEA -99 PUNCTE
7. OANA MARIA IULIA
8. ROTARU CAODRIN
9. BABA MARIA SOFIA -98 PUNCTE
10. BITOIU DENNIS
11. CERNAT ANDRADA
12. COTIGA DIMITRIE


PREMIUL II

1. SCARLAT SORIN -97,5 PUNCTE

2. TOPLICEANU ALEXANDRA


PREMIUL III

1. PUPEZESCU CRISTINA -92 PUNCTE


MENTIUNE

1. DRAJAN IULIA ROXANA -87.5 PUNCTE
2. FRANDES IOANA -86,5
3. ACATRINEI STEFAN -85

 

REZULTATE CONCURSUL DE MATEMATICĂ CANGURUL

2009/2010

CLASA A III-A C   -  Învațătoare: IONESCU FLORICA

Participanţi la concursul de baraj:

1. SOCEA ALESSANDRO

2. BOTEA SÂNZIANA
3. SFARZ GEORGE
4. ILAŞCĂ ŞTEFAN
5. LEŢ ANDREI
6. ANGHEL SABIN
7. DUMA VLAD
8. VRAJA DAN

Elevii LEŢ ANDREI ŞI SFARZ GEORGE au obţinut la această probă 103 puncte!

----------------------------------------

REZULTATE CONCURSUL MICUL MATEMATICIAN  -2009/2010

Clasa a III -a C   -înv. FLORICA IONESCU

LOCUL I - 100 puncte

1. ANGHEL SABIN
2. BUCIUMEAN CLAUDIA
3. DUMA VLAD
4. GRĂSUNE ALEXANDRU
5. LEŢ ANDREI
6. MARINESCU LUANA
7. SFARZ GEORGE

LOCUL II - 96 puncte

8.. BOTEA SÂNZIANA
9. SCUMPU ALEXANDRU

LOCUL III - 92 puncte

10. VRAJA DAN
11. DRAGOMIR ANDREEA

MENŢIUNE - 88 puncte

12. SBÂRNĂ THEODORA
13. PUŞCAŞU ALEXANDRU
14. ALDEA ANDREI

 


Calendarul evaluarii nationale 2013

Clasa pregatitoare

Structura an scolar 2012-2013



© Copyright Scoala Generala nr.27 Brasov